19.05.2020 12:12 3 mike/KPP Wejherowo

Chciał uciec podczas kontroli drogowej – miał narkotyki i był poszukiwany

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Podczas kontroli drogowej policjanci z wejherowskiej komendy powiatowej zatrzymali poszukiwanego 18-latka, który miał przy sobie narkotyki. Tym zatem zatrzymanym nie był jednak kierowca, lecz pasażer. Młody mężczyzna próbował uciec policjantom, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany.

Do zatrzymania, o którym we wtorek (19 maja) poinformowali przedstawiciele wejherowskiej komendy, doszło kilka dni temu w Bolszewie. Policjant z wydziału prewencji prowadził służbowy objazd rejonu wraz z dzielnicowym. W pewnym momencie, około godziny 21:00, mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Audi.

Gdy tylko pojazd się zatrzymał, otworzyły się drzwi i nagle pasażer zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim krótki pościg i mężczyzna został szybko zatrzymany. Okazało się wtedy, że miał powody do niepokoju, ponieważ przy sobie w saszetce zakładanej na pas posiadał marihuanę o wadze kilku gramów – relacjonuje Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mundurowi sprawdzili też w policyjnych systemach, jakie mogły być przyczyny zachowania 18-latka. Okazało się, że był on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu, na podstawie zarządzenia Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a – mężczyzna zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy – dodaje Anetta Potrykus.

Kolejną noc młody mężczyzna spędził w policyjnej celi. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do trzech lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24