18.05.2020 19:08 4 mike/Zrzutka.pl

Chcą działać skuteczniej, więc zbierają pieniądze na nowy sprzęt

Źródło: Zrzutka.pl

Już prawie od 150 lat skutecznie chronią mieszkańców Wejherowa przed pożarami i innymi zagrożeniami. Jednak aby móc działać jeszcze skuteczniej, druhowie z OSP Wejherowo potrzebują nowego sprzętu. Obecnie trwa zbiórka m.in. na kamerę termowizyjną, do której każdy będzie mógł dorzucić swoją cegiełkę.

Jedną z pilniejszych potrzeb strażaków-ochotników z Wejherowa jest zakup kamery termowizyjnej. Urządzenie tego typu umożliwia prowadzenie akcji gaśniczo-ratowniczych w sytuacji dużego zadymienia.

Odpowiedzialny dowódca nigdy nie wpuści ratowników do ciemnego, zadymionego obiektu, w którym nigdy nie wiadomo, co ich czeka. Zamiast móc działać od wewnątrz, pracujemy na zewnątrz – ma to zdecydowanie negatywny wpływ na jakość i szybkość podjęcia skutecznych działań – piszą strażacy z Wejherowa na stronie Zrzutka.pl.

Jedyną kamerą termowizyjną w regionie dysponują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wejherowie. Jednak gdyby zostali oni zadysponowani do działań poza miastem, druhowie z OSP nie mogliby skorzystać z tego wartościowego sprzętu.

Wyposażenie naszej jednostki w takie urządzenie pozwoli działać nam przy wielu zdarzeniach samodzielnie, nie angażując do działań dodatkowych sił i środków, które w tym czasie mogą być potrzebne w innym miejscu, pozwoli nam działać jeszcze bardziej bezpiecznie i profesjonalnie, pozwoli nabyć nowe doświadczenie dla naszych strażaków – dodają wejherowscy ochotnicy.

Źródło: Zrzutka.pl

Cel zbiórki określono na 40 tysięcy złotych, jednak jeśli po zakupie kamery pozostaną dodatkowe środki, zostaną one przeznaczone na doposażenie jednostki w inny, potrzebny sprzęt. Aby wspomóc strażaków-ochotników z Wejherowa, wystarczy wpłacić dowolną kwotę pod tym linkiem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie została powołana w 1873 roku. Pierwsza, niewielka remiza miejscowych druhów miała swoją siedzibę przy ul. Reformatów. Jednak już od 125 lat stacjonują oni przy ulicy 3 Maja. W 1997 roku jednostka OSP Wejherowo została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To oznaczało poszerzenie dotychczasowych działań, m.in. o likwidację skutków klęsk żywiołowych czy ratownictwo techniczne, chemiczne, a także ekologiczne, wodne i medyczne. Średnio w ciągu roku druhowie z Wejherowa uczestniczą w 100 akcjach.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24