11.05.2020 15:40 0 mike

Sportowcy z Luzina trenują i czekają na powrót do rywalizacji

Fot. Monika Wejer/TTM

Trenują już piłkarze czy amatorzy sportów walki. Na powrót do profesjonalnych treningów halowych wciąż czekają tenisistki stołowe. W Luzinie, mimo ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, dzieje się całkiem sporo, a lokalni sportowcy marzą już o powrocie do prawdziwej rywalizacji.

Zajęcia odbywają się na stadionie GOSRiT w Luzinie, ale również na pobliskich „orlikach”.

Praktycznie wszystkie grupy sportowe mają już za sobą pierwsze treningi. Dotyczy to również sekcji sportów walki. Pozostaje tylko się cieszyć. To moment, w którym wracamy do życia, oczywiście jeszcze na zwolnionych obrotach. Jednak patrząc na uśmiechy trenerów i dzieci, widać, że wszystkim nam tego brakowało – przyznaje Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Fot. Monika Wejer/TTM

Fot. Monika Wejer/TTM

Obecnie treningi odbywają się w grupach sześcioosobowych, z zachowaniem wymaganej odległości między poszczególnymi zawodnikami.

Czekamy na kolejne rozluźnienia obostrzeń związanych z pandemią. Liczymy na to, że jak najszybciej będziemy mogli wrócić do takich zajęć, które wszystkim sprawiają jak najwięcej radości, czyli różnych form gier – dodaje Piotr Klecha.

Fot. Monika Wejer/TTM

Fot. Monika Wejer/TTM

Póki co, można trenować na świeżym powietrzu. Pomiędzy treningami poszczególnych grup są 15-minutowe przerwy, z uwzględnieniem wszelkich środków ostrożności. Swoich treningów w hali na razie nie mogą rozpocząć tenisistki stołowe, które w bieżącym sezonie awansowały do ekstraligi.

Tak naprawdę, w pełni profesjonalne przygotowania powinny się już rozpocząć. Na razie hale mamy jeszcze zamknięte – zaznacza Piotr Klecha.

Fot. Monika Wejer/TTM

Luziński GOSRiT organizuje treningi dla ponad 30 grup sportowych. W ciągu najbliższych dni mają się rozpocząć zajęcia dla dzieci z najmniejszych miejscowości gminy Luzino.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24