08.05.2020 14:30 0 raz

Ogień strawił wszystko w jedną noc, można pomóc pogorzelcom z gminy Szemud

fot. FB/OSP Bojano

Rodzina z Dobrzewina ciężko pracowała na dom i dobytek. Stracili wszystko po tym, jak w majową noc doszczętnie spłonął ich dom. Niemal natychmiast z pomocą przyszli sąsiedzi pogorzelców, m.in. organizując internetową zrzutkę.

Strażacy na pomoc zostali wezwani w środę (6 maja) po godzinie 23:00. Wozy bojowe ruszyły do pożaru, który ogarnął dom w Dobrzewinie.

Całe zdarzenie zauważył nasz druh, Maciej Bojke wraz z kolegą Chrystianem Kreft, który przejeżdżał niedaleko i jako pierwszy znalazł się na miejscu zdarzenia, który ewakuował śpiących mieszkańców domu oraz wezwał służby. Honorowa postawa naszego druha prawdopodobnie uratowała życie właścicielom. Niestety ogień strawił cały dom - relacjonują strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Bojano.

fot. zrzutka.pl

Niedługo po tym nieszczęśliwym zdarzeniu w internecie zorganizowano zbiórkę środków na pomoc pogorzelcom.

Trudno nam sobie wyobrazić, co przeżywają nasi sąsiedzi. Znamy ich i wiemy, że są pracowitymi i dobrymi ludźmi. Każdy z nas wie, ile troski i siły kosztowało sąsiadów stworzenie wszystkiego, co stracili w jedną noc - opisują organizatorzy zrzutki.

Jak podkreślają, "dom nadaje się do rozbiórki, dlatego chcą pomóc mieszkańcom wsi w jego odbudowie".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24