07.05.2020 11:22 0 raz

Żółto-niebiescy mogą trenować grupowo

fot. Arka Gdynia

Od końca kwietnia piłkarze Arki Gdynia przygotowywali się do wznowienia do treningów grupowych. Zanim jednak zawodnicy mieli wspólnie wyjść na murawę, obowiązkowo musieli przejść testy na obecność koronawirusa. Jak się okazało, w klubie z Olimpijskiej wszyscy są zdrowi.

Przypomnijmy, pierwsza fala testów wyszła pomyślnie, jednak Komisja Medyczna PZPN wytypowała grupę osób do dalszego diagnozowania w celu zweryfikowania wyników.

"Komisja medyczna PZPN wytypowała osoby do dalszego diagnozowania. Na tym etapie badań nie stwierdzono osób, które aktualnie chorują, bądź przeszły tę chorobę w przeszłości" - poinformował serwis prasowy Arki Gdynia.

Klub został poinformowany o konieczności zweryfikowania tych wyników, które nie pozwalają na jednoznaczną interpretację przy tej metodzie badań. W związku z tym zgodnie z przyjętą procedurą zostaną wykonane dodatkowe badania w kierunku SARS-CoV-2, których wyniki zostaną podane maksymalnie w ciągu 48 godzin od daty ich wykonania - podali przedstawiciele klubu z Olimpijskiej.

Do tego czasu zgodnie wytycznymi Ekstraklasy SA treningi grupowe zostały odwołane.

We środę (6 maja) serwis prasowy Arki Gdynia poinformował, iż klub otrzymał kolejną dobrą wiadomość.

Po dodatkowych badaniach na obecność COVID-19 poinformowano klub o tym, że wszystkie wyniki są negatywne. Wszyscy w Arce są zdrowi i jutro rozpoczynamy treningi grupowe - czytamy w komunikacie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24