06.05.2020 15:13 6 raz

Piratów drogowych nie brakuje, pięciu straciło prawa jazdy

fot. KPP Wejherowo

**Rekordzistka pędziła w terenie zabudowanym mercedesem mając ponad 140 km/h na liczniku. Aż pięciu kierowców straciło jednego dnia - we wtorek (5 maja) - prawa jazdy. Przyczyną była nadmierna prędkość, jaką podróżowali po drogach regionu. **

Policjanci z Wejherowa kontrolowali prędkość w terenie zabudowanym. Niestety, jak zauważyli miejscowi stróże prawa, kierowcy ciągle uważają, że przekraczając prędkość o 5-10 km/h nie stwarzają dużego zagrożenia. Tymczasem, jak podkreślają mundurowi, uderzenie przez samochód jadący z prędkością 50 km/h jest dla człowieka tak samo groźne, jak upadek z wysokości trzeciego piętra.

Wczoraj (4 maja - przyp.red.) wejherowska drogówka zatrzymała pięciu kierowców, którzy przekroczyli 100 km/h w terenie zabudowanym, czyli jadących ponad dwukrotnie szybciej od prędkości dopuszczalnej. Tłumaczenia i wymówki kierowców są bardzo różne, jednak zawsze są niewystarczające i nigdy nie będą tolerowane przez policjantów. Policjanci będą surowo karać osoby lekceważące bezpieczeństwo na drodze - podkreśla asp.sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Wtorkowa rekordzistka to 29-letnia gdynianka, która prowadziła mercedesa. Miała na liczniku 141 km/h. Ponadto zatrzymano prawa jazdy czterem mieszkańcom powiatu wejherowskiego w wieku od 19 do 29 lat. Wszyscy stracili prawa jazdy, otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Od początku bieżącego roku policjanci z Wejherowa odnotowali już 221 przypadków, w których kierowcy przekraczali normy dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24