06.05.2020 13:36 0 raz

Piłkarze Arki jeszcze nie mogą trenować grupowo

fot. Arka Gdynia

W poniedziałek (4 maja) informowaliśmy o powrocie piłkarzy do treningów grupowych. Zanim jednak zawodnicy mieli zająć murawę, obowiązkowo musieli przejść testy na obecność koronawirusa. Jak się okazuje pierwsza fala testów wyszła pomyślnie, jednak Komisja Medyczna PZPN wytypowała grupę osób do dalszego diagnozowania w celu zweryfikowania wyników.

"Komisja medyczna PZPN wytypowała osoby do dalszego diagnozowania. Na tym etapie badań nie stwierdzono osób, które aktualnie chorują, bądź przeszły tę chorobę w przeszłości" - poinformował serwis prasowy Arki Gdynia.

Klub został poinformowany o konieczności zweryfikowania tych wyników, które nie pozwalają na jednoznaczną interpretację przy tej metodzie badań. W związku z tym zgodnie z przyjętą procedurą zostaną wykonane dodatkowe badania w kierunku SARS-CoV-2, których wyniki zostaną podane maksymalnie w ciągu 48 godzin od daty ich wykonania - podali przedstawiciele klubu z Olimpijskiej.

Do tego czasu zgodnie z dzisiejszymi wytycznymi Ekstraklasy SA treningi grupowe zostały odwołane. Decyzja dotyczącą tych treningów zostanie podana po ostatecznych wynikach badań we wszystkich klubach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24