04.05.2020 13:30 3 raz

Prowadzili auta po alkoholu, przekraczali dozwoloną prędkość

fot. KPP Wejherowo

Już 30 kwietnia na powiatowych drogach można było zauważyć zwiększoną ilość patroli ruchu drogowego. Celem działań kontrolno-prewencyjnych "Bezpieczny majowy weekend 2020" było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Niestety nie brakowało i takich kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu lub nie stosowali się do przepisów.

Jak podaje wejherowska policja, podczas tegorocznego długiego weekendu majowego w powiecie wejherowskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, w którym ktoś odniósłby poważne obrażenia ciała. W niedzielę (3 maja) nie odnotowano ani jednego zdarzenia drogowego.

Policjanci od 30 kwietnia do 2 maja 2020 odnotowali 14 kolizji drogowych. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, były najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. Podczas działań na terenie powiatu policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców oraz ujawnili 9 przypadków, w których kierowcy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50/km na godzinę na obszarze zabudowanym. Zarówno nietrzeźwi kierowcy jak i ci, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość utracili prawa jazdy - podsumowuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Długi weekend majowy przebiegł spokojnie również na terenie powiatu puckiego.

Policjanci ruchu drogowego pracowali przy czterech kolizjach drogowych, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Ponadto mundurowi nałożyli kilkanaście mandatów karnych, w tym w większości za przekroczenie dozwolonej prędkości. Stróże prawa zatrzymali także dwóm kierującym prawa jazdy - poinformowała st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24