29.04.2020 18:15 4 rp/baltykgdynia.pl/Facebook

SKS Bałtyk Gdynia będzie współpracować z młodymi piłkarzami z Żelistrzewa

Fot. Orzelki.pl

Zarząd SKS Bałyk Gdynia poinformował w środę (28 kwietnia) o popisaniu umowy z  Akademią Piłkarską Orzełki Żelistrzewo. Przed młodymi fanami piłki nożnej sporo wyzwań. Mają ćwiczyć sportowe umiejętności ale i własne charaktery.

Kolejne etapy odmrażania gospodarki doprowadziły do tego, że nie tylko wśród sportowców, ale i ich trenerów na nowo pojawił się cień nadziei powrotu do dawnych treningów i pracy na rzecz rozwoju lokalnego sportu.

W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji 26 kwietnia.

SKS Bałtyk Gdynia nie czekał zatem długo na podpisanie umowy, która jak zaznacza jego zarząd, ma przynieść obopólne korzyści płynące ze współpracy w ramach szkolenia piłkarskiego, a obie strony zdecydowały się na szeroko rozumianą współpracę.

Chciałem stworzyć własną akademię z prawdziwego zdarzenia dla utalentowanych dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości. Takich talentów jest naprawdę sporo i zależało mi na tym, aby swoje pierwsze piłkarskie kroki mogli stawiać w swoim miejscu zamieszkania. Dlatego Akademia powstała w lipcu 2015 roku w Żelistrzewie – wspomina Marcin Dettlaff, założyciel klubu.

Źródło: Facebook

Teraz młodzi sportowcy mają konkretny zastrzyk motywacji, a gdy ponownie zawitają na boisku, nie będzie trzeba ich dodatkowo motywować do działania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24