28.04.2020 09:10 1 rp/mat. pras.

W gminie Choczewo też pamiętają o pomocy dla Szpitali Pomorskich

Fot. Mat. pras.

Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Carpe Diem Semper zorganizowało akcję wspierającą Szpitale Pomorskie. Za jej pośrednictwem można wspomóc finansowo placówki w walce z  z szerząca się pandemią COVID-19.

W Choczewie zaczęto od akcji szycia maseczek dla słuchaczy Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, seniorów oraz młodszych mieszkańców gminy. Teraz przyszedł czas na kolejną inicjatywę, do której uczestnictwa zachęcają wszystkich. Cel jest szczytny – pomoc Szpitalom Pomorskim.

Zebrane fundusze przekażemy na zakup, np. środków ochronnych dla pracowników najbliższych szpitali, środków dezynfekujących, dofinansowanie zakupu respiratora lub też przekażemy na zabezpieczenie pomocy najbardziej potrzebującym pacjentom – podkreśla Piotr Zarzeczny, przedstawiciel Stowarzyszenia CDS.

Stowarzyszenia Carpe Diem Semper, które na co dzień prowadzi Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Choczewo i zajmuje się między innymi propagowaniem działalności charytatywnej na rzecz osób w wieku senioralnym, postanowiło poszerzyć swoją działalność w związku z panującą pandemią koronawirusa. I liczy na pomoc mieszkańców całego powiatu przy wspólnej zbiórce.

Fot. Mat. pras.

Takie rozwiązanie jest reakcją na bieżące oczekiwania społeczne i pozostają w zgodności z realizacją naszych ustawowych celów. Będziemy zachęcać wszystkich ludzi dobrej woli, którzy nie pozostają obojętni wobec heroicznej walki personelu medycznego z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem, do wsparcia naszej akcji – dodaje Piotr Zarzeczny.

Fot. Mat. pras.

Wsparcia będzie można udzielić za pomocą wpłat na stronie stowarzyszenia pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24