03.04.2020 21:05 20 NW/KPP w Wejherowie

Wzmożone kontrole na ulicach powiatu wejherowskiego

Źródło:KPP w Wejherowie

W czwartek (2 kwietnia) patrol drogówki ukarał w Rumi trzech mężczyzn mandatami za to, że ci złamali zakaz dotyczący grupowania się oraz nie zachowali odpowiedniej odległości między sobą. Sytuacja ta nie była odosobnioną, ponieważ tego samego dnia, w nocy patrol ponownie interweniował w takiej samej sprawie w Wejherowie.

Od wtorku (1 kwietnia) na ulice Wejherowa i innych miejscowości powiatu wejherowskiego, skierowano więcej policjantów niż dotychczas. Mundurowi przy wsparciu żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Wejherowie i Rumi patrolowali ulice i stanowczo reagowali, jeżeli ktoś nie stosował się do obowiązujących przepisów.

Wzmożone działania służb mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, poprzez weryfikowanie tego, czy mieszkańcy powiatu stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń. Policjanci informują, że wśród osób, które wykazują się dużym zdyscyplinowaniem, są też tacy, którzy przepisy łamią i nie stosują się do nałożonych dyrektyw.

Źródło:KPP w Wejherowie

Funkcjonariusze przejeżdżając w pobliżu dworca PKP w Rumi, zauważyli trzech mężczyzn siedzących blisko siebie. W związku z tym, że złamali dwa z obowiązujących obecnie przepisów, zostali oni ukarani mandatem karnym o wysokości 500 złotych. Do podobnej sytuacji doszło tego samego dnia, w nocy przed godziną 23:00 w Wejherowie na ulicy Norwida – tam również spotkały się trzy osoby. Ponieważ nie ustalono powodu, dla którego osoby te przebywały poza domem, ukarano je mandatem w wysokości kilkuset złotych.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje i osób bliskich, starajmy się nie wychodzić z domów – czytamy na oficjalnej stronie wejherowskiej policji.

Służby do odwołania będą prowadzić wzmożone kontrole, które mogą zapobiec w rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Zaznaczają przy tym, że w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24