03.04.2020 15:04 0 Gol

Koniec sezonu w unihokeju. Gdańszczanki mistrzyniami Polski!

Fot. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Zarząd Polskiego Związku Unihokeja zdecydował o zakończeniu rozgrywek ligowych wśród kobiet i mężczyzn. Złoty medal w rywalizacji pań przypadł ekipie Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk. To dziesiąty tytuł mistrza Polski gdańszczanek w historii. „Sięgnęliśmy po kolejne złoto, choć nie tak to sobie wyobrażaliśmy” – przyznaje wiceprezes klubu, Piotr Ludwichowski.

W dn. 28 marca 2020 Zarząd Polskiego Związku Unihokeja podjął uchwałę o zakończeniu sezonu rozgrywkowego 2019/2020 w Energa Ekstralidze Kobiet oraz Energa Ekstralidze Mężczyzn. Rozgrywki zostają zakończone po fazie zasadniczej sezonu 2019/2020 bez rozgrywania fazy play-off. Drużyny zostają sklasyfikowane na podstawie tabeli po fazie zasadniczej z tym, że drużyny, które zajęły miejsca III i IV zostały sklasyfikowane ex-aequo na miejscu III. Zarząd postanowił także o przyznaniu tytuł Mistrza Polski zg. z zatwierdzoną klasyfikacją – czytamy w komunikacie ZPZU.

.

Jest nam przykro, że nie będzie nam dane kontynuować jej [współpracy] w czasie najbardziej emocjonującej części kampanii, jaką niewątpliwie jest play-off, tym bardziej, że wynika to z przyczyn od nikogo niezależnych, czyli sytuacji epidemicznej w Polsce. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec wzajemnej współpracy i w nowym sezonie nasi Czytelnicy znów będą mogli dowiadywać się ciekawych informacji z unihokejowych parkietów z całej Polski! – powiedział Jacek Kopciński, redaktor naczelny Planet of Hockey na koniec artykułu o zakończeniu rozgrywek w Energa Ekstralidze Unihokeja Kobiet i Mężczyzn.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 Energa Ekstraligi Kobiet

– I miejsce – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

– II miejsce – PKS MOS Zbąszyń

– III miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ oraz SUS Travel Jedynka Trzebiatów

– V miejsce – PUKS Trzebinia

– VI miejsce – KS Górale Nowy Targ

– VII miejsce – KS Dzikie Gęsi Zielonka

– VIII miejsce – Gryf Rybarzowice

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 Energa Ekstraligi Mężczyzn

– I miejsce – KS Górale Nowy Targ

– II miejsce – UKS Bankówka Zielonka

– III miejsce – SKS Olimpia Łochów oraz KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

– V miejsce – TravelPL Wilki Sanok

– VI miejsce – UKS Fenomen Babimost

– VII miejsce – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski

– VIII miejsce – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk

– IX miejsce – TKKF Pionier Tychy

– X miejsce – AZS Politechnika Łódzka

– XI miejsce – KS Lokomotiv Czerwieńsk

– XII miejsce – TLU Kala – Izolacje Toruń

– XIII miejsce – UKS Absolwent Siedlec

– XIV miejsce – UKS Prus Żary

Unihokeistki Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk tytuł mistrza Polski zdobył po raz dziesiąty.

Z jednej strony rozpiera nas ogromna duma, z drugiej czujemy wielki niedosyt. Sięgnęliśmy po kolejne złoto, choć nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Mecz po meczu, małymi krokami wygraliśmy dwanaście z czternastu spotkań, co dało nam zdecydowane prowadzenie po rundzie zasadniczej. Każdy z nas rozumie jednak sytuację, w jakiej się znaleźliśmy i wiemy, że sport zszedł na dalszy plan – mówi Piotr Ludwichowski, wiceprezes gdańskiego klubu. – Z drugiej strony zasłużyliśmy na ten sukces, zajęliśmy pierwsze miejsce w lidze w rundzie zasadniczej z przewagą siedmiu punktów nad wicemistrzem. Szanse były równe i takie same dla każdego, szczęśliwie w naszych rozgrywkach zdążyliśmy rozegrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej, a każdy zagrał z każdym systemem mecz i rewanż.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24