01.04.2020 09:10 1 mike/KAS

Termin rozliczenia PIT przesunięty do końca maja

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

O miesiąc dłużej niż zwykle będzie można się rozliczać z rocznego zeznania PIT. Zmiana jest szczególnie istotna dla przedsiębiorców, którzy muszą przygotować rozliczenie we własnym zakresie. Większość polskich podatników, bo ponad 21 milinów osób, ma już przygotowane propozycje rozliczeń w usłudze Twój e-PIT.

Tradycyjnie kwiecień był ostatnim miesiącem, w którym można było rozliczyć się z fiskusem z dochodów za miniony rok podatkowy. Tym razem, z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej wywołanej pandemią koronawirusa, będzie inaczej. Składanie deklaracji będzie możliwe do końca maja.

Dajemy więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja – czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.

W przypadku podatników składających zeznania PIT-37 i PIT-38 (m.in. umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie), przygotowano rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. Jeśli podatnik nie będzie w nie ingerował, zostanie ono automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia.

Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób – podają urzędnicy KAS.

Co w przypadku konieczności korekty zeznania? Jej również można dokonać w usłudze Twój e-PIT bądź e-Deklaracje. Poprawki będzie można nanieść także na tradycyjnym, papierowym formularzu, choć obecnie nie jest to preferowana forma, ze względu na obostrzenia epidemiczne. Skorygować zeznanie będzie można do 31 maja. Do tego czasu jest też możliwa zmiana lub dodanie organizacji pożytku publicznego, której zechcemy przekazać jeden procent naszego dochodu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24