25.03.2020 14:10 0 mike/UM Sopot

Zamkną sopockie molo dla spacerowiczów

Screen z kamery Nadmorski24.pl

Jedna z największych atrakcji turystycznych – nie tylko Sopotu, ale i całego Wybrzeża – będzie czasowo niedostępna dla spacerowiczów. O zamknięciu od czwartku (26 marca) pomostu poinformowały władze miasta.

Sopockie molo przyciąga nie tylko mieszkańców Pomorza, ale i licznych turystów. W sezonie letnim przeżywa ono prawdziwe oblężenie, choć warto zaznaczyć, że praktycznie przez cały rok cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – to najdłuższe drewniane molo w Europie. I chociaż synoptycy na nadchodzący weekend zapowiadają iście wiosenną aurę, spacerowicze nie będą mieli wstępu na pomost przy sopockiej plaży. Taka jest decyzja władz kurortu. O zamknięciu molo będą informować odpowiednie tabliczki w językach polskim i angielskim.

Źródło: UM Sopot

Co prawda, wbrew obiegowym opiniom, obostrzenia, które obowiązują od środy (25 marca) na mocy decyzji premiera RP, nie wykluczają całkowicie korzystania ze spacerów, niemniej każdy, kto był na sopockim molo, doskonale wie, że o tłok tam nietrudno. Nowe rozporządzenie ma przeciwdziałać takim sytuacjom i eskalacji zagrożenia epidemicznego. Z tych powodów pomost został zamknięty. Póki co, otwarte będą miejskie plaże i lasy.

Monitorujemy sytuację na bieżąco – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Na tę chwilę nie widzimy przesłanek zamknięcia całej przestrzeni publicznej, ale cały czas apelujemy o pozostawanie w domach – dodaje.

W mieście zamknięto już wszystkie place zabaw, skate parki i siłownie na świeżym powietrzu. Te, które nie mają ogrodzeń, zostały wygrodzone taśmą. Straż Miejska przez cały czas informuje i zachęca spacerowiczów do powrotu do domu.

Przypominamy, że transmisję na żywo z sopockiego molo można śledzić bez wychodzenia z domu na naszej kamerze online. Polecamy również przekazy z innych kamer, które można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24