25.03.2020 13:30 0 rp/wejherowo.pl

Co z pierwszoklasistami? Wejherowo zawiesza rekrutacje

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Pierwszy dzwonek nie tylko dla pierwszoklasistów stanął pod znakiem zapytania. Zatrzymana została również rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w Wejherowie.

W związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 marca w sprawie ogłoszenia stanu epidemii, wprowadzono wiele obostrzeń. W Wejherowie nie obyło się bez poważnych decyzji, które ogłoszono we wtorek (24 marca).

Zawieszone zostały czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa – czytamy w komunikacje na stronie miasta.

Większość samorządów jeszcze kilka dni temu informowała o funkcjonujących rekrutacjach, choć prowadzonych drogą elektroniczną. Wejherowski magistrat podał wczoraj zupełnie inną informację.

Rozporządzenie prezydenta miasta weszło w życie we wtorek (24 marca). Do kiedy potrwa? Tego jeszcze nie wiadomo. Na bieżąco będziemy informowali o wszystkich zmianach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24