29.03.2020 15:30 2 raz

Czekają na budowę bieżni nad morzem od ponad dwóch lat

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Niemalże 500 mieszkańców Gdyni w 2017 roku, którzy postanowili wziąć udział w miejscowym budżecie obywatelskim, zagłosowało za budową bieżni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Czas jednak płynie, a do realizacji inwestycji nadal daleko.

Jednym z projektów wygranych w gdyńskim budżecie obywatelskim z 2017 roku w dzielnicy Kamienna Góra był projekt pn. Budowa bieżni na Bulwarze Nadmorskim. Projekt ten w głosowaniu zdobył 475 głosów.

Niestety, do chwili obecnej nie został zrealizowany — stwierdził Marek Dudziński, radny Gdyni.

Tymczasem mieszkańcy miasta pytają, kiedy poparty przez nich pomysł zostanie zrealizowany? Z informacji przekazanych przez gdyński ratusz wynika, że w styczniu tego roku zakończone zostały prace nad dokumentacją projektową i złożono wniosek o wydanie niezbędnego pozwolenia na budowę.

Jak poinformował Rafał Klajnert, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gdyni, dopiero w kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę bieżni.

Termin oddania obiektu do użytkowania planowany jest wstępnie na przełom 2020/2021, przy czym jest on uwarunkowany skutecznym rozstrzygnięciem przetargu, m.in. zainteresowaniem oferentów, wysokością złożonych ofert, uzupełnieniem przez oferentów niezbędnej dokumentacji oraz brakiem wystąpienia na etapie realizacji negatywnych czynników, mogących wpłynąć na jej opóźnienie, a niemożliwych do przewidzenia w fazie projektowania i przygotowania inwestycji — stwierdził przedstawiciel gdyńskiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24