25.03.2020 08:10 3 rp/KMP Sopot

Poznajesz go? Mógł oszukać kobietę metodą 'na BLIK-a'

Fot. KMP Sopot

Sopoccy policjanci szukają oszusta, który metodą "na BLIK-a" okradł kobietę na dwa tysiące złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przejął konto młodej kobiety na portalu społecznościowym i za pośrednictwem komunikatora nawiązał kontakt z jej znajomą. 23-latka – przekonana, że rozmawia ze swoją koleżanką – przekazała jej kod, a mężczyzna, wykorzystując go, wzbogacił się o sporą sumę.

Jak informują mundurowi, do oszustwa doszło we wrześniu 2019 roku. Sprawca przejął wtedy konto młodej kobiety na portalu społecznościowym i za pośrednictwem komunikatora nawiązał kontakt z jej 23-letnią znajomą, prosząc o kody BLIK. Napisał, że chce zapłacić za zamówienie. Nie trzeba było długo czekać, żeby 23-latka przekazała dwa kody, dzięki którym oszust wypłacił pieniądze z bankomatu na terenie Sopotu.

Związek ze sprawą ma mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości albo miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Sopocie – informują mundurowi.

Fot. KMP Sopot

Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na numer 58 52 16 222 (dyżurny komendy), 58 52 16 237 (prowadząca postępowanie) lub na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji. Informację można przekazać także mailowo na adres: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24