19.03.2020 11:03 0 Gol

Ruszył sezon biegowy na Kaszubach, ale musiał zostać zawieszony

W Chwaszczynie 7 marca odbył się Prolog VIII edycji cyklu Kaszuby Biegają – największej imprezy biegowej w północnej Polsce. Na razie z powodu pandemii na linii startu nie zobaczymy zawodników. Organizator zawiesił zawody przynajmniej do połowy maja.

Siódmego marca zawodnicy i zawodniczki z całej Polski stanęli na starcie V Chwaszczyńskiej ’10, III Chwaszczyńskiej ‘5, Marszu Nordic Walking oraz biegów dzieci. Łącznie w Chwaszczynie startowało 838 osób. Na dystansie 10-kilometrowym zwyciężyli Łukasz Kujawski z Żukowa, za nim był Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Piotr Straszak z Szemudu. Wśród Pań najszybsze były Marta Łagownik z Gdańska, za nią Małgorzata Tuwalska z Gdańska i Elżbieta Tuwalska, również z Gdańska. Na piątkę zwyciężył Grzegorz Kujawski z Pucka. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Leszek Wróblewski z Kościerzyny oraz Michał Wojnowski z Gdańska. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Cichosz z Gdańska, za nią na metę wbiegły Anna Karolewska z Wejherowa i Paula Korowaj ze Zbychowa. Odbył się także Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz biegi dzieci i młodzieży na 600, 300 i 100 m. Następne zmagania w ramach cyklu KB na 5 km miały się odbyć 21 marca w Kościerzynie. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa zawody, zostały przełożone.

Do zaistniałej sytuacji podchodzimy spokojnie i rozważnie. Wszystkie samorządy, z którymi współpracujemy i różnego rodzaju służby pragną współpracować przy przełożonych imprezach VIII cyklu Kaszuby Biegają 2020. […] Liczymy, że sytuacja się unormuje w drugiej połowie maja br., wówczas przygotujemy kalendarz uzupełniający biegów przełożonych – poinformował w swoim oświadczeniu Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają.