09.03.2020 14:20 2 mike/KPP Wejherowo

Miał sześć kilogramów narkotyków, może trafić za kraty na 10 lat

Źródło: KPP Wejherowo

Do 10 lat więzienia grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który posiadał około sześć kilogramów narkotyków – amfetaminę i marihuanę. Na mocy decyzji Sądu Rejonowego w Wejherowie, młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Do zatrzymania, o którym poinformowano w poniedziałek (9 marca), doszło w miniony czwartek (5 marca). Oprócz kryminalnych z Wejherowa, wziął w nim udział funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej. Część z narkotyków 19-latek przewoził praktycznie bez żadnego ich ukrywania.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej kierowcy audi ujawnili w samochodzie mężczyzny prawie kilogram amfetaminy. Narkotyki te były przewożone przez zatrzymanego mężczyznę w reklamówce na przednim siedzeniu w samochodzie, którym przemieszczał się ulicami Wejherowa – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Źródło: KPP Wejherowo

Wejherowscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej z psem tropiącym, przeszukali też pomieszczenie gospodarcze, którym dysponował zatrzymany. Tutaj kluczową rolę odegrał czworonożny funkcjonariusz.

Podczas sprawdzania tego pomieszczania pies tropiący Edek ujawnił narkotyki, które popakowane były w hermetycznie zamknięte worki. W workach tych znajdowała się marihuana o wadze około 4,5 kilograma oraz mniejsze worki z amfetaminą – dodaje Anetta Potrykus.

Źródło: KPP Wejherowo

Źródło: KPP Wejherowo

Ostatecznie funkcjonariusze zabezpieczyli około sześciu kilogramów narkotyków. Dziewiętnastolatek został zatrzymany, przesłuchany i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Jest to przestępstwo, za które można trafić na 10 lat do więzienia. W sobotę (7 marca) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował młodego mężczyznę na trzy miesiące.

Źródło: KPP Wejherowo

Źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24