04.03.2020 09:43 0 mike/MOSG

Ukradł drogi krem na lotnisku, trafił za kraty

Źródło: MOSG

Nawet na pięć lat może trafić do więzienia 37-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który w jednym ze sklepów na gdańskim lotnisku ukradł krem o wartości niemal 1200 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom.

Do opisanego zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (2 marca). Mieszkaniec województwa pomorskiego postanowił przed odlotem ukraść drogi kosmetyk.

Strażnicy graniczni wylegitymowali mężczyznę w hali odlotów i udali się z nim do pomieszczeń służbowych. Przeszukali 37-latka i jego bagaż, znajdując krem skradziony w jednym ze sklepów –informują pogranicznicy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Strażnicy graniczni przekazali zatrzymanego policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującym prawem, kradzież przedmiotu o wartości przekraczającej 500 złotych jest przestępstwem, za które grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeśli skradziony przedmiot jest warty mniej niż 500 złotych, mamy do czynienia z wykroczeniem, za które grozi grzywna, ograniczenie wolności lub areszt.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24