03.03.2020 13:50 2 mike/KPP Wejherowo

Rumscy policjanci poszukują fałszywych funkcjonariuszy

Źródło: KPP Wejherowo

Dwóch mężczyzn, którzy podawali się za funkcjonariuszy policji, poszukują prawdziwi kryminalni – z Rumi. Policjanci opublikowali portrety pamięciowe podejrzanych, którym udało się wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy.

Do obu wyłudzeń doszło pod koniec stycznia br. W obu przypadkach mężczyźni podawali się za policjantów, którzy zamierzają zorganizować zasadzkę na oszustów.

W pierwszym i drugim zdarzeniu oszust przekonywał pokrzywdzonych, że pracownicy banków fałszują dane do kont, rachunku i że pieniądze tam zgromadzone (oszczędności) są zagrożone – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Niestety, przestępcy byli skuteczni. Pokrzywdzeni wypłacili znaczną kwotę pieniędzy i ostatecznie przekazali pieniądze oszustom podającym się za funkcjonariusza.

Rysopis pierwszego podejrzanego

  • Wiek – około 40 lat

  • Wzrost – około 175 cm

  • Siwy zarost, twarz owalna, oczy jasne

  • W dniu popełnienia przestępstwa miał na głowie zimową czapkę w ciemnoszarym kolorze, ciemnozieloną kurtkę do bioder, czarne spodnie i brązowoszare buty

Rysopis drugiego podejrzanego

  • Wiek – około 30 lat

  • Wzrost – około 175 cm

  • Ciemna karnacja twarzy

  • W dniu popełnienia przestępstwa mężczyzna miał na sobie ciemną, sportową kurtkę, ciemne spodnie i sportowe buty.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w identyfikacji podejrzanych lub mają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z rumskimi policjantami pod numerem telefonu 58 678 30 97. Można też zadzwonić na numer alarmowy 112.

To kolejny już przypadek skutecznego oszustwa „na policjanta”. W całym kraju przestępcy wyłudzili już ten sposób setki tysięcy złotych, okradając przede wszystkim ofiary w starszym wieku. Kryminalni przypominają, że nigdy nie informują osób postronnych o prowadzonych działaniach operacyjnych, a przede wszystkim – nie żądają przekazania pieniędzy. Każde tego typu zachowanie powinno budzić podejrzenie, że mamy do czynienia z przestępcami.

Źródło: KPP Wejherowo

Źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24