03.03.2020 08:30 0 mike/KMP Gdańsk

Zranił nożem kolegę, resztę życia może spędzić w więzieniu

Źródło: KMP Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali 36-latka, który w trakcie libacji alkoholowej ugodził nożem swojego kolegę. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany. Jeśli usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w sobotni (29 lutego) wieczór na gdańskim Przymorzu. Podczas libacji alkoholowej doszło do nieporozumienia między podejrzanym a pokrzywdzonym, jego kolegą. W pewnym momencie 36-latek wyciągnął nóż i zadał niebezpiecznie ciosy, a następnie zbiegł. Poszkodowanemu udzielono na miejscu pomocy medycznej, później przewieziono go do szpitala.

Policjanci zdobyli rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Podczas przeszukania pobliskiego terenu policjanci zauważyli podejrzewanego mężczyznę, którego zatrzymali i doprowadzili do komisariatu. Na miejscu przestępstwa pracowali śledczy, prokurator, technik kryminalistyki, przesłuchiwano świadków i ustalano okoliczności tego zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Według Kodeksu karnego usiłowanie zabójstwa może karane tak samo jak popełnienie przestępstwa. W tym przypadku wymiar kary wynosi co najmniej osiem lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24