25.02.2020 13:50 0 mike/UM Puck

Puck: Rozbudowa węzła integracyjnego nabiera tempa

Źródło: UM Puck

Jak informuje pucki magistrat, widać już wyraźne postępy przy budowie węzła integracyjnego w pobliżu tutejszego dworca kolejowego. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w 2020 roku.

Przypomnijmy – w listopadzie 2019 roku informowaliśmy o trwających pracach kanalizacyjnych, których zakończenie miało być pierwszym krokiem do budowy długo wyczekiwanego węzła integracyjnego w Pucku.

Żyjemy tym tematem od niemal pięciu lat. Od początku były kłopoty – problemy z pozwoleniami, decyzjami. Ten proces w Polsce się zawsze dłuży, najważniejsze jest jednak to, że zaczęliśmy – mówiła wówczas Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Jak podał pucki urząd miasta, udało się już wykonać kanał deszczowy w ciągu ulicy Dworcowej, od ulicy Wejherowskiej do ulicy Wejhera, wraz z infrastrukturą (część przykanalików, wpusty, podbudowa, ustawianie krawężników). Również na ulicy Dworcowej (od ul. Wejhera do przejazdu kolejowego na ul. Dworcowej/Kolejowej) rozebrano starą nawierzchnię i wykonano kanał deszczowy. Etap robót „Dworcowa 2” obejmuje prace z budową jezdni łączącej obecną ulicę Dworcową z Wojska Polskiego; docelowo ma mieć ona 5,5 metra szerokości.

Trwają roboty związane z układaniem nawierzchni na parkingu; docelowa pojemność parkingu: 77 miejsca postojowe (w tym 4 stanowiska dla niepełnosprawnych) – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Pucku.

Docelowo w pobliżu puckiego dworca ma się znaleźć 140 miejsc parkingowych oraz miejsce dla postoju taksówek, które, co prawda, zostanie przeniesione, ale w dalszym ciągu będzie w pobliżu. Powstanie też nowe oświetlenie.

Źródło: UM Puck Źródło: UM Puck Źródło: UM Puck Źródło: UM Puck Źródło: UM Puck

Co z modernizacją dworca kolejowego w Pucku? Ta inwestycja będzie już realizowana przez spółkę PKP. Trwają prace projektowe, które powinny się zakończyć, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w grudniu br. Sam historyczny obiekt powinien być zmodernizowany i oddany do użytku jeszcze w 2021 roku. Oprócz centrum obsługi pasażera, mają się w nim pojawić m.in. nowoczesne toalety.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24