24.02.2020 11:41 4 mike

Wejherowo: Zrabowali kilkaset złotych i pobili małżonków

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

W walentynkowy wieczór troje napastników z Wejherowa, a wśród nich kobieta, nie miało skrupułów, by szybko zdobyć pieniądze. Siłą wtargnęli do mieszkania, pobili małżonków, a następnie zrabowali kilkaset złotych. Cała trójka podejrzanych została aresztowana i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w walentynkowy (14 lutego) wieczór. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Wejherowa doszło do rozboju, za którym stało troje podejrzanych – 37-letnia kobieta oraz 27- i 19-latek.

Sprawcy weszli do mieszkania pokrzywdzonych. Tam, bijąc i używając siły, okradli małżeństwo z pieniędzy, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia. Na szczęście, obrażenia, które odnieśli małżonkowie, nie były poważne; nie było potrzeby ich hospitalizowania – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na podstawie zebranych informacji, kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Do zatrzymania pierwszego podejrzanego doszło już kilka dni później.

W minionym tygodniu policjanci najpierw zatrzymali 37-latkę, a następnego dnia – obu mężczyzn. Wszyscy spędzili noc w policyjnych celach. Zostali już przesłuchani i byli doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury oraz do sądu – dodaje Anetta Potrykus.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował całą trójkę na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24