23.02.2020 12:02 0 Kwt/Airport.gdansk.pl

Do Turcji polecimy już bez wizy

źródło: Airport.gdansk.pl

Dobra wiadomość dla osób podróżujących do Turcji. Od 2 marca turyści mający zamiar polecieć do tego państwa nie będą musieli kupować wiz. Turcja postanowiła znieść taki obowiązek.

Brak wizy to przede wszystkim oszczędność 35 dolarów od osoby, czyli około 140 złotych. Okazuje się, że do tej pory wizę można było zakupić drogą elektroniczną, w placówkach tureckich lub na tamtejszych lotniskach i innych przejściach granicznych.

Od 2 marca 2020 roku Turcja znosi obowiązek wizowy dla członków strefy Schengen Unii Europejskiej, w tym Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii i Polski, a także dla obywateli Zjednoczonego Królestwa - napisał rzecznik tureckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Hami Aksoy.

Decyzję o zniesieniu wiz podjęto ze względu na chęć zwiększenia potencjału turystycznego kraju, a także dalszego rozwoju stosunków handlowych, gospodarczych i kulturalnych.

Od marca osoby, które zamierzają wjechać na teren Turcji będą zobowiązane jedynie do posiadania pozwolenia na pobyt ważny przez 180 dni. Polacy będą mogli przebywać na terenie Turcji przez 90 dni. Dla podróżujących nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi formalnościami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24