20.02.2020 15:00 0 mike

Od czerwca więcej lotów z Gdańska na północ Europy

Fot. Ola Mikołajczak

Od 4 czerwca w ofercie gdańskiego lotniska pojawią się połączenia do szwedzkiego miasta Skellefteå. Trwający nieco ponad dwie godziny bezpośredni lot na daleką północ obsłuży dobrze znany na Pomorzu węgierski przewoźnik – Wizzair.

Loty do Skellefteå będą realizowane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Regularne ceny biletów zaczynają się od 89 złotych w jedną stronę. Więcej informacji na temat połączenia można uzyskać na stronie internetowej przewoźnika.

Skellefteå to kolejna skandynawska destynacja, do której będzie można dotrzeć bezpośrednio z Gdańska. Port Lotniczy Gdańsk oferuje loty do ponad 20 skandynawskich lotnisk. Korzystają z nich zarówno turyści, jak i osoby pracujące w Szwecji, Danii, Norwegii czy Finlandii. Wzrost w ostatnich latach na Pomorzu liczby turystów ze Skandynawii jest zauważalny; potwierdzają go właściciele hoteli, punktów gastronomicznych czy sklepów. Obecnie najbardziej wysuniętym na północ portem lotniczym, do którego można dotrzeć bezpośrednio ze stolicy Pomorza, jest norweskie Tromso, położone ponad 1700 kilometrów od Gdańska.

Co warto wiedzieć o Skellefteå? To niewielkie, choć urokliwe miasto, liczące nieco ponad 30 tysięcy mieszkańców. Jego sportową wizytówką jest drużyna hokejowa Skellefteå AIK, która trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Szwecji, a czterokrotnie – wicemistrzostwo. Trudno jednak przypuszczać, by to właśnie ona masowo przyciągnęła polskich turystów. Inaczej jest w przypadku położenia geograficznego. Skellefteå może stanowić ciekawą bazę wypadową dla miłośników dziewiczej, surowej natury, z dala od zgiełku cywilizacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24