23.02.2020 13:02 0 Kwt/pomorskie.eu

Polski Związek Żeglarski szuka wolontariuszy

Fot. Szymon Sikora/pomorskie.eu

Każda osoba, która skończyła 15 lat może zostać wolontariuszem PZŻ, mile widziane są także osoby niepełnosprawne. Wolontariat będzie polegał na pomocy w biurze, podczas imprez i różnych wydarzeń, a także przy organizacji regat i szkoleń.

W każdym z obszarów można działać na trzech poziomach: wstępnym, zaawansowanym i liderskim. Nowy system wolontariatu jest pionierskim programem, zgodnym ze światowymi standardami i wytycznymi Ministerstwa Sportu. Jest także okazją do zdobycia doświadczenia przy organizacji dużych imprez żeglarskich. Wolontariusze mogą rozpocząć stałą współpracę z PZŻ.

Opracowany system wolontariatu PZŻ określa kompetencje kandydatów oraz zasady kwalifikacji na poszczególne poziomy wolontariatu – mówi Tomasz Chamera, prezes PZŻ. – To zbiór przejrzystych i bardzo uczciwych zasad współpracy. Wolontariat daje możliwość rozwoju kompetencji interpersonalnych, komunikacyjnych, nabycie umiejętności pracy i współpracy w grupie, nawiązywanie nowych kontaktów, w tym międzynarodowych. To także duża przygoda, możliwość poszerzenia horyzontów. Przywiązujemy do wolontariatu bardzo dużą wagę, wolontariusze są otaczani szacunkiem, opieką. Mają też duże możliwości rozwoju.

Wolontariat sportowy przyczynia się do samorealizacji oraz rozwoju. Jest również przygodą życia i pozwala pomagać innym osobom i nawiązywać nowe znajomości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24