19.02.2020 11:37 2 Mat. pras.

Euroliga Kobiet: Gdynianki podejmą mistrzynie Francji

Mat. pras.

Już w czwartek (20 lutego) Arka Gdynia podejmie w meczu rewanżowym Euroligi Kobiet mistrza Francji – LDLC Asvel Femini Lyon. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem gdynianek 87:71 i była to ich ostatnia wygrana w europejskich rozgrywkach.

Francuski aktualnie przewodzą w swojej lidze z bilansem 11-2, natomiast Polki nie zaznały jeszcze smaku porażki w rodzimych rozgrywkach i z bilansem 17:0 pewnie prowadzą w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Mat. pras.

Czwartkowy mecz będzie niezwykle ważny dla obu ekip. Trójkolorowe zajmują piątą lokatę w Eurolidze, a pierwsze cztery są premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Natomiast Arka jest ósma i aby myśleć o awansie do EuroCupu, musi odnieść dwa zwycięstwa – najpierw u siebie, a tydzień później w ostatniej kolejce w wyjazdowym spotkaniu z Dynamo Kursk. To jednak nie wystarczy i musi również liczyć na potknięcia ekip z miejsc szóstek oraz siódmego, czyli wspomnianego Kurska oraz Mistrza Hiszpanii, Spar Citylift Girona.

Mat. pras.

Jutrzejsze spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00 i odbędzie się wyjątkowo w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. Wstęp wolny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24