17.02.2020 08:05 0 mike

Służby poszukują 10-latka z Gdyni, jego życie może być zagrożone

Źródło: Child Alert

W systemie Child Alert opublikowano komunikat o poszukiwaniu 10-letniego Ibrahima z Gdyni. Chłopiec miał być uprowadzony przez Marokańczyka, który, jak podają przedstawiciele służb, może być niebezpieczny. Każdy, kto ma informacje o losie dziecka, proszony jest o niezwłoczny kontakt z numerem telefonu 995.


Aktualizacja, godz. 9:30

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji, podejrzewanym o uprowadzenie 10-latka jest Azeddine Oudriss. Mężczyzna jest obecnie intensywnie poszukiwany przez kryminalnych.

Źródło: KWP Gdańsk


Informacja o poszukiwaniu 10-latka została opublikowana w systemie Child Alert w poniedziałkowy (17 lutego) poranek. Jak zaznaczają policjanci, chłopca miał uprowadzić obywatel Maroka, który może być niebezpieczny. Po raz ostatni dziecko było widziane przy ulicy Ledóchowskiego 10B na gdyńskim Obłużu.

Mężczyzna miał uprowadzić 10-latka i wciągnąć go do srebrnego samochodu osobowego typu kombi o początkowych numerach rejestracyjnych WN. Z nieoficjalnych informacji wynika, że domniemany sprawca wcześniej miał pobić matkę chłopca.

Rysopis zaginionego

  • Wiek: 10 lat

  • Wzrost: 150 cm

  • Włosy i oczy: brązowe

  • W dniu uprowadzenia był ubrany w pomarańczową kurtkę i białą bluzę z wizerunkiem Kaczora Donalda, a także w spodnie jeansowe. Miał na nogach czarne buty.

Wszystkie osoby, które mają informacje o miejscu pobytu chłopca proszone są o niezwłoczny kontakt z bezpłatnym numerem 995. Można też wysłać maila na adres [email protected] Policja zapewnia anonimowość.

System Child Alert został uruchomiony w Polsce po raz pierwszy pięć lat temu. Jego celem jest możliwie szybkie poinformowanie społeczeństwa o poszukiwaniach dzieci. Decyzję o uruchomieniu procedury podejmują policjanci, z reguły w sytuacji realnego zagrożenia życia i/lub zdrowia dziecka.

Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24