07.02.2020 08:30 9 mike/KWP Gdańsk

[Film] Zobacz, jak się szkolą policjanci z grupy SPEED

Fot. KWP Gdańsk

O tym, że trening czyni mistrza, nie trzeba nikogo przekonywać. A jeśli umiejętności w prowadzeniu auta mają się przyczynić do skutecznego eliminowania piratów drogowych, trzeba je systematycznie podnosić. Z takiego założenia wychodzą policjanci z pomorskiej grupy SPEED, który odbyli specjalistyczne szkolenie.

W minioną środę (5 lutego) mundurowi z grupy SPEED szkolili się na terenie obiektu Autodrom Pomorze w Pszczółkach. Dostępna tam infrastruktura gwarantuje sprawdzenie umiejętności kierowców w zmiennych warunkach.

Zadania, które dla policjantów przygotowali instruktorzy wymagały doskonałego panowania nad pojazdem. Ćwiczenia zaplanowane zostały z uwzględnieniem specyfiki służby policyjnej. Z każdym kolejnym przejazdem stopień trudności był podnoszony – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Statystyki pomorskiej grupy SPEED w 2019 roku

  • 12 105 kontroli pojazdów

  • Ujawnienie 11 320 wykroczeń, w tym 7431 przekroczeń prędkości

  • Zatrzymanie 490 praw jazdy, w tym 430 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym

  • Zatrzymanie 517 dowodów rejestracyjny, z czego 269 z powodu złego stanu technicznego pojazdu

Fot. KWP Gdańsk

Fot. KWP Gdańsk

Fot. KWP Gdańsk

Przypomnijmy – policyjna grupa SPEED istnieje od 18 lipca 2019 roku. Wytypowani policjanci otrzymali na Pomorzu do dyspozycji 10 radiowozów marki BMW, wyposażonych w 300-konne silniki i wideorejestratory. Część pojazdów jest nieoznakowana.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24