01.02.2020 20:10 1 NW

Tomasz Żółtko wystąpił w Luzinie

Fot. Róża Perszon

W ramach cyklu „Ambasador Kultury” w sobotę (1 lutego) w Luzinie, odbył się koncert Tomasza Żółtko. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w całości, a Szkoła Podstawowa im. Lecha Bądkowskiego wypełniła miłośnikami muzyki.

Tomasz żółtko to polski pieśniarz, gitarzysta, kompozytor, muzyk, poeta i publicysta, urodzony w Gdańsku. Zazwyczaj artysta występuje w kameralnych miejscach, takich jak kluby muzyczne, imprezy zamknięte czy w domach kultury. Tym razem można było go usłyszeć w szkole podstawowej, w Luzinie.

Jest to jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu w gminie Luzino. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się w całości, a przyjechali na ten wyjątkowy koncert ludzie nie tylko z gminy Wejherowo, a także gdańszczanie jak i gdynianie – mówił Rafał Płotka, dyrektor GOKu.

Jak się okazało, szkoła po godzinach także potrafi ściągnąć w swoje mury imponujące grono osób. Podczas sobotniego koncertu na widowni zasiadali osoby w różnym wieku – od młodzieży, po osoby starsze.

Wiele utworów muzyka zmusza słuchaczy do refleksji i spojrzenia na siebie i otaczający świat. Jego utwory wzbudzały też różne emocje – chociażby „Bóg kocha chorych na AIDS”, który wywołał spore oburzenie wśród społeczeństwa. Natomiast utwór „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko trzydzieści tygodni gościł w pierwszej dziesiątce Muzycznej Jedynki.

Wydarzenie zorganizowane zostało przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, a w planach jest już organizacja kolejnych tego typu imprez, jednak te pozostają póki co tajemnicą.

Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24