26.01.2020 13:02 0 Kwt/pomorskie.eu

Stworzyli ranking pomorskiej beletrystyki w WiMBP w Gdańsku

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

W 2019 roku gdańszczanie najchętniej wypożyczali „Pochłaniacza" Katarzyny Bondy. Na drugim miejscu znalazł się „Kamerdyner" Marka Klata, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepki i Michała Pruskiego. Opublikowano ranking najpoczytniejszych tytułów o tematyce pomorskiej.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku siódmy rok z rzędu opublikowała ranking najpoczytniejszych tytułów o tematyce pomorskiej, który składa się z najczęściej wypożyczanych książek w 2019 roku we wszystkich filiach WiMBP z działu literatury pięknej.

Rozgrywający się w Trójmieście „Pochłaniacz" Katarzyny Bondy to pierwszy z czterech tomów trzymających w napięciu powieści kryminalnych. Ten bestsellerowy tytuł trzeci rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w corocznym rankingu WiMBP w Gdańsku. W 2019 roku gdańszczanie wypożyczyli „Pochłaniacz" aż 457 razy – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Na drugim miejscu w rankingu, z niewiele mniejszą liczbą wypożyczeń (447) od zwycięzcy rankingu, pojawił się wydany w 2018 roku „Kamerdyner".

Kamerdyner został napisany na podstawie scenariusza filmu, dlatego ma aż czterech autorów: Marka Klata, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepkę i Michała Pruskiego. Akcja „Kamerdynera" rozgrywa się na Północnych Kaszubach w okresie od I do końca II wojny światowej i przedstawia tragiczne losy zamieszkującej te ziemie ludności różnej narodowości – informuje portal Pomorskie.eu.

Najczęściej pojawiającym się nazwiskiem w zestawieniu rankingu jest Magdalena Witkiewicz. Pochodząca z Gdańska pisarka jest autorką lub współautorką aż 10 spośród 30 najchętniej wypożyczanych powieści beletrystycznych w WiMBP w minionym roku. Jej książkę „Cześć, co słychać" gdańszczanie w ubiegłym roku wypożyczyli aż 412 razy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24