14.01.2020 16:00 0 rp

Na 'Festiwalu Serc' znów będą grać i pomagać

Fot. Leszek Spigarski/archiwum

Wielkimi krokami zbliża się "Festiwal Serc". To już ósma odsłona charytatywnego kolędowania w parafii p.w. Chrystusa Króla i bł. siostry Alicji Kotowskiej, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (19 stycznia). W tym roku wszystkie pieniądze zebrane do puszek Caritas przekazane zostaną na dalsze leczenie Agatki Dąbrowskiej, którą znamy z zeszłorocznej odsłony festiwalu. Będzie można też wziąć udział w licytacjach.

Agatka urodziła się jako skrajny wcześniak. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Ma uszkodzony nerw wzrokowy, prawie nie widzi, a pomimo rehabilitacji, jest opóźniona psychoruchowo. Mimo wielu przeciwności losu, jest ciekawa świata i uśmiechnięta. Dzięki zebranej w zeszłym roku sumie podczas festiwalu, udało się zakupić pionizator, wózek rehabilitacyjny i pojechać na turnus rehabilitacyjny.

Mat. pras.

Mat. pras.

Dla nas, rodziców, każda zmiana na lepsze, nawet najmniejsza, bardzo cieszy, choć jesteśmy też świadomi tego, że nic nie jest jej dane na zawsze. Za rogiem czyha podstępna padaczka, która nie raz już odbierała Agacie ciężko i mozolnie wypracowane umiejętności – trzeba było uczyć ją na nowo. Chociaż wiemy, że jesteśmy rodzicami małej istotki o specyficznych potrzebach i bardzo zaburzonym rozwoju fizycznym i umysłowym, nie poddajemy się – mówią kochający rodzice.

Teraz kolejna okazja, żeby pomóc, a przy okazji – spędzić czas w gronie najbliższych z muzyką, nie tylko w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

Właśnie Ty możesz dorzucić swoją cegiełkę na te cele – podkreślają organizatorzy. – To Ty możesz poprawić codzienność Agatki, dając jej możliwość rozwoju i intensywnej pracy – dodają.

Mat. pras.

Mat. pras.

W wydarzeniu, oprócz chórów z Wejherowa i okolic, wystąpi również jako gwiazda wieczoru Joszko Broda z rodziną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24