14.01.2020 12:05 0 rp/KMP Gdańsk

Pokłócił się z kolegą i strzelił do niego z wiatrówki

Źródło: KMP Gdańsk

W ciągu ostatnich dni policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na gdańskiej Morenie mężczyzna postrzelił z wiatrówki znajomego. Na miejsce oficer dyżurny skierował policyjnych wywiadowców, którzy potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali mężczyznę.

Policjanci zatrzymali 33-latka, który ostrzelał z wiatrówki drzwi do mieszkania oraz postrzelił z niej swojego znajomego. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci w rozmowie z osobami zastanymi na miejscu zdarzenia ustalili, że pomiędzy zatrzymanym mężczyzną a jego znajomym doszło do kłótni. Agresywny 33-latek zaczął grozić pokrzywdzonemu i strzelać z wiatrówki w drzwi znajomego, a gdy ten próbował załagodzić sytuację, został z niej postrzelony. Na szczęście, mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej.

Źródło: KMP Gdańsk

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego przestępstwa. Zatrzymany 33-latek trafił do policyjnej celi. W miniony weekend został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia drzwi, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. W związku z tym, że w przeszłości mężczyzna był skazywany za podobne przestępstwa, grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24