05.08.2011 15:00 0

Gdańsk: Dzień otwarty PGE ARENA Gdańsk

Na tę chwilę czekali wszyscy gdańszczanie i miłośnicy futbolu. PGE Arena już jutro, 6 sierpnia, o godz. 10.00 otworzy swoje podwoje. Gdański obiekt już od dawna nosi miano najpiękniejszej piłkarskiej areny na Euro 2012!

  Stadion będzie można zwiedzać wyznaczoną trasą. Wejście tunelem nr 1 od ulicy Żaglowej oraz tunelem nr 2 od ulicy Uczniowskiej. Potem spacer wzdłuż murawy i schodami w górę na tzw. trybunę żółtą. Wejścia oznaczone literami od M do T kierują na promenadę wewnętrzną, gdzie czynne będą kioski gastronomiczne oraz zostaną przygotowane stoiska promocyjne, m.in. Miasta Gdańska oraz Klubu Sportowego Lechia Gdańsk. Z promenady wewnętrznej zwiedzający udadzą się na promenadę zewnętrzną i tu będzie można spacerować wokół całego obiektu.

  Ruch zwiedzających odbywać się będzie jednokierunkowo, co oznacza, że po wyjściu na promenadę zewnętrzną nie można ponownie wejść na stadion z tego poziomu. Przez cały dzień na czterech ogromnych telebimach prezentowane będą filmy o stadionie, zdjęcia z budowy obiektu oraz z pomieszczeń, np. lóż VIP czy szatni. Na trybunach dziennikarze Radia Gdańsk i TVP Gdańsk, będą na żywo prowadzić specjalne programy.   Za wszelkie zakupy na terenie obiektu zwiedzający będą mogli płacić gotówką.     

  1. Dojazd do PGE Arena  

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć stadion, zapraszamy do skorzystania z komunikacji miejskiej.  

Na stadion można się wybrać kolejką SKM. Przystankiem wysiadkowym będzie Gdańsk Politechnika. Po wyjściu z kolejki należy się kierować na przystanek autobusowy Kliniczna Szpital, z którego odjedzie linia zastępcza T4, która 6 sierpnia od ok. godz. 09.00 zostanie zasilona dodatkowymi kursami. Od godz. 10.00 do 18.30 autobusy tej linii będą kursować co 5 minut! Przystankiem początkowym w kierunku stadionu jest Kliniczna-Szpital na ul. Klinicznej, tuż przy wyjściu z przystanku SKM Politechnika. Aby odwiedzić stadion, należy wysiąść na przystanku PGE ARENA Gdańsk.  

Uwaga! Z przyczyn techniczno-organizacyjnych w tym dniu w godz. 10.00-18.00 nieczynne będą przystanki dla linii T4 Załogowa i Mostostal na ul. Marynarki Polskiej w kierunku Nowego Portu. Przystanki w drugim kierunku (tj. do Klinicznej) będą czynne przez cały okres imprezy.  

Dla osób, które zechcą dotrzeć na stadion z Centrum, uruchomiona zostanie linia nr 600. Linia będzie kursować w godz. 9.00-18.00 na trasie Brama Wyżynna –  PGE Arena Gdańsk. Autobusy startują co 5 min.   Dla tej linii obowiązują jedynie trzy przystanki (w obu kierunkach):  

  • Brama Wyżynna (koło „LOT”)  

  • Dworzec Główny  

  • PGE Arena Gdańsk  

W autobusach linii T4 i 600 obowiązuje zwykła taryfa biletowa.  

Na PGE Arenę można się także wybrać na rowerze. Zostanie ustawionych kilkadziesiąt stojaków rowerowych.  

Ci, którzy zdecydują się na dojazd do stadionu samochodem, będą kierowani na parking przy ul. Żaglowej. Na zmotoryzowanych czeka tam niemal 2 tysiące miejsc postojowych. Dojazd do Żaglowej ulicą Marynarki Polskiej.

  2. Zmiany w organizacji ruchu w okolicach PGE Arena Gdańsk  

Aby usprawnić ruch w okolicach stadionu informujemy, że 6 sierpnia wyłączony z ruchu zostanie „czerwony wiadukt” oraz odcinek ul. Uczniowskiej od Marynarki Polskiej do Kochanowskiego. Ulica Uczniowska na tym odcinku przeznaczona będzie dla zwiedzających, którzy będą wysiadać z autobusów komunikacji miejskiej.  

Z ruchu zostanie także wyłączony pas jezdni przy ul. Marynarki Polskiej, który zamieni się w tymczasowy parking dla autobusów obsługujących linie T4 i 600.

  3. Wolontariusze  

W dniu imprezy, kiedy trzeba będzie zasięgnąć informacji, warto skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wyróżnikiem tych osób będzie jaskrawożółta koszulka z pieczątką Dzień Otwarty PGE Arena.  

Wolontariusze pojawią się na parkingu, przy tunelach wejściowych na stadion, a także na jego koronie. Ich zadaniem będzie kierowanie strumieniem odwiedzających na parkingach, udzielanie informacji o drogach wejścia i wyjścia.  

Wszystkich odwiedzających prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń wolontariuszy i służb porządkowych (ochrona, straż miejska, policja)!

  4. O stadionie  

PGE Arena Gdańsk ma być jedną z aren mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Zostaną na nim rozegrane trzy spotkania grupowe i jeden ćwierćfinał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24