10.01.2020 15:05 0 Kwt/KWP Gdańsk

Będzie więcej policjantów na drogach. Rusza akcja 'Bezpieczne ferie'

Źródło: policja.gov.pl /archiwum

Już od poniedziałku (13 stycznia) w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa szkolna to dla uczniów czas relaksu, regeneracji sił i zabawy. Policjanci w całym województwie włączyli się w akcję 'Bezpieczne Ferie'. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków.

Ogólnokrajowe działania „Bezpieczne ferie” rozpoczynają się 10 stycznia, a zakończą – 23 lutego. Bezpieczeństwo w trakcie przejazdu na zimowy wypoczynek jest priorytetem dla pomorskich policjantów.

Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ferie na terenie województwa pomorskiego rozpoczynają się 13 stycznia. Już w piątek 10 stycznia należy spodziewać się wzmożonego ruchu, związanego z zimowym wypoczynkiem. Na trasach pojawią się patrole wyposażone w pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W pomorskim wyznaczono już kilka punktów kontroli. Policjanci na miejscu sprawdzą trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdu. Potrzebę kontroli można zgłosić także osobiście w każdej jednostce policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24