05.08.2011 13:50 0

Akredytacja dla wejherowskiego szpitala

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie uzyskał akredytacje od Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu jest w szóstce najlepszych szpitali na Pomorzu pod względem jakości wykonywanych usług.

W dniach 15-17 czerwca 2011 r. wejherowska placówka poddała się sprawdzianowi jakościowemu jakim jest Akredytacja Szpitala. Oceny, według nowych, znacznie bardziej restrykcyjnych od poprzednich standardów, dokonali wizytatorzy z Ośrodka Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. Szpital dostał pozytywną rekomendację i stał się jednym ze 100 akredytowanych szpitali w Polsce, na 700 placówek.

Podczas przeglądu akredytacyjnego zespół sprawdzał większość miejsc pobytu pacjenta. Wizytacja odbywała się zarówno w Oddziałach Szpitalnych jak i innych obszarach związanych ze świadczeniem usług medycznych takich jak: Apteka, Centralna Sterylizacja, Archiwum, Zakłady Diagnostyki, infrastruktura szpitalna. W trakcie wizytacji przeprowadzano rozmowy z Dyrekcją Szpitala, personelem, pacjentami oraz sprawdzano dokumentację szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24