28.12.2019 09:25 0 raz

Miłośnicy 'dwóch kółek' pomogą zaprojektować szlaki turystyczne

fot. pomorskie.eu

Jak powinny wyglądać turystyczne trasy rowerowe? - pytają pomorscy urzędnicy. I zapraszają do udziału w specjalnych konsultacjach organizowanych na ten temat.

Jak podał serwis prasowy pomorskiego urzędu marszałkowskiego, konsultacje społeczne projektu dokumentu „Wytycznych do projektowania i utrzymania turystycznych tras rowerowych" trwają do 14 stycznia 2020 roku. To dokument, który tworzą specjaliści z Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ma być podstawą do projektowania nowych tras rowerowych, dopasowanych do potrzeb rowerzystów.

Wszelkie uwagi należy przesyłać na adres e-mail [email protected] - zachęcają do udziału przedstawiciele władz Pomorza. - Dokument przeznaczony do konsultacji zawiera różnorodne aspekty wytyczania, projektowania i utrzymania turystycznych tras rowerowych. To m.in. standardy, sposoby prowadzenia ruchu rowerowego, bezpieczeństwo rowerzystów, oznakowanie tras i budowanie miejsc wypoczynku - dodają.

Opracowanie dokumentacji będzie podstawą do projektowania i wdrażania przedsięwzięć, obejmujących turystyczną infrastrukturę rowerową w województwie pomorskim.

Zawarte w dokumencie wytyczne będą gwarantowały wysoką jakość i trwałość efektów rowerowych projektów, a także ich ujednolicenie. Będzie to także inspiracja i instrukcja działań dla wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką rozwoju turystycznych tras rowerowych - zapewniają władze Pomorza.

Dokument do konsultacji i formularz uwag dostępne są na stronie Departamentu Turystyki UMWP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24