Ukryj

23.12.2019 16:20 6 raz

Grupa SPEED wyłapała piratów drogowych

fot. KWP Gdańsk

Mimo trudnych warunków, które w miniony weekend 21-22 grudnia panowały na drogach regionu, nie brakowało kierowców, którzy pędzili swoimi samochodami z nadmierną prędkością. Kilkudziesięciu z nich musiało zapłacić mandaty, kilku straciło prawo jazdy.

W sobotę 21 grudnia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na ulicach powiatu wejherowskiego. Funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni, Kartuz oraz Wejherowa przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników wejherowskich dróg.

Jak wynika z podsumowania działań, aż 32 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość.

Dwukrotnie zostało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi skontrolowali 47 pojazdów ujawniając 42 wykroczenia drogowe oraz nałożyli 35 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne – podsumowują pomorscy stróże prawa.

I przypominają, że na drogach panują trudne warunki.

Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu – przestrzegają pomorscy policjanci.


Czytaj również:

Komentarze

  • Asda23.12.2019 21:44:14

    Ta grupa nie nadaje się nawet do łapania pcheł.. Tylko podpuszczaja innych do naciśnięcia pedału gazu... A potem p******** jacy to oni skuteczni są....

    15 6 + odpowiedz

  • alfred23.12.2019 19:45:03

    Podają, że na Rzeźnickiej nie można się rozpędzić to tam nie będą łapać, na Zamostnej też

    7 0 + odpowiedz

  • ziom23.12.2019 18:41:17

    Wyłapała piratów? hehehe i co nie ma ich więcej? ;-)

    13 1 + odpowiedz

  • WTF23.12.2019 16:56:37

    Piłeś! Nie pisz!

    7 2 + odpowiedz

  • Wer 23.12.2019 16:48:15

    Gdzie oni stali że tak mało złapali. Jakby im stał tzn.ten radar na necla od ronda jastaka do rybackiej to by był wynik.

    10 5 + odpowiedz

Stop Hejt Nie hejtuj, pisz kulturalnie i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij "zgłoś nadużycie".
Klikając "dodaj", akceptujesz regulamin portalu

KOMUNIKAT Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ZAMKNIJ