15.12.2019 13:33 11 Kwt/UM Rumia

Rumia: Ulicę Pomorską czeka remont

Źródło: UM Rumia

Ulica Pomorska zmieni się nie do poznania. W środę 11 grudnia podpisano umowę, w ramach której na remont ulicy przeznaczonych zostanie łącznie 4,5 mln zł. Wszystko dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku.

Nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe - ulica Pomorska zmieni się nie do poznania.

Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda Rotmistrza Pileckiego pojawi się nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe – po obu stronach ulicy. Wykonany zostanie również pas rozdziału wraz z lewoskrętami, zatoki autobusowe zostaną przebudowane, a jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe – informuje rumski urząd.

Koszt inwestycji to około 4,5 mln zł, z czego urząd miasta zapłaci 25% tej kwoty. Remont drogi musi się zakończyć w ciągu roku od podpisania umowy.

Przypomnijmy, że to nie jedyny remont, jaki czeka w najbliższym czasie mieszkańców Rumi. Ulica Żwirki i Wigury w Rumi zostanie przebudowana. Celem przebudowy ulicy jest zwiększenie bezpieczeństwa na odcinku od ronda Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Miasto zdobyło na ten cel ponad milion złotych, a cały projekt kosztuje ponad dwa miliony złotych.

Pięć firm jest także zainteresowanych budową węzła integracyjnego. Jednym z kluczowych obiektów inżynieryjnych całego węzła integracyjnego będzie tunel, który połączy dwie części miasta. Powstaną również m.in. parkingi, ścieżki rowerowe oraz wiaty autobusowe. W założeniu ma powstać funkcjonalny i spójny system transportu publicznego. Na realizację inwestycji udało się zdobyć unijne dofinansowanie w wysokości ponad 17 milionów złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24