15.12.2019 09:45 6 Kwt/KWP Gdańsk

Nie daj się zaskoczyć zimie, przygotuj swój samochód

Fot. archiwum

Zimowe warunki jazdy wymagają specjalnych przygotowań. Pomorska policja zachęca do dbania o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ważna jest wymiana opon na zimowe, sprawdzenie oświetlenia pojazdu, stanu akumulatora i płynów eksploatacyjnych.

Odpowiednie przygotowanie auta i rozsądna jazda gwarantują, że podczas zimy zmniejszy się ryzyko spotkania nieprzyjemnej niespodzianki na drodze.

W rejonie Pomorza już odnotowaliśmy pierwsze przymrozki. A to oznacza, że kierowcy powinni być przygotowani do zimy. Niestety, nie każdy pamięta o odpowiednim przygotowaniu technicznym swojego pojazdu przed rozpoczynającymi się mrozami. A przecież to bardzo ważne, bo od tego często zależy nasze bezpieczeństwo – informuje KWP Gdańsk.

Nie zapominajmy o wymianie opon na zimowe. Dzięki nim pojazd uzyskuje lepszą przyczepność i skraca się droga hamowania na przymrożonym i zaśnieżonym podłożu. Powinniśmy także pamiętać o sprawdzeniu oświetlenia pojazdu.

Jesień i zima to czas, kiedy słońce zachodzi bardzo wcześnie, dlatego należy pamiętać, aby auto miało wszystkie światła sprawne. Dobrym pomysłem jest mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby można je jak najszybciej wymienić – informuje zespół prasowy pomorskiej policji.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie płynów eksploatacyjnych oraz wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. W razie potrzeby koniecznym jest uzupełnienie braków oleju w silniku oraz płynu do chłodnicy. Sprawdźmy również stan naładowania akumulatora.

Odpowiednie przygotowanie pojazdu do zmieniających się warunków atmosferycznych zwiększy niezawodność naszego pojazdu oraz uchroni nas od dodatkowych zmartwień związanych z usterkami, którym mogliśmy zapobiec.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24