12.12.2019 13:55 0 Gol

W Wejherowie uczniowie zmagali się w crossficie

Mat. pras.

Z tego systemu ćwiczeń z powodzeniem korzystają jednostki specjalne–-Navy Seals, Grom, służby mundurowe oraz zawodnicy różnych dyscyplin sportowych. Crossfit zyskuje też coraz większą popularność w powiecie wejherowskim, między innymi wśród uczniów. W Wejherowie odbyła się II Powiatowa Licealiada w crossficie.

Zmagania, do których przystąpiło ponad 30 zawodników i zawodniczek z terenu całego powiatu wejherowskiego, odbyły się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie.

Była to druga tego typu impreza w naszym powiecie, która cieszyła się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Frekwencja podczas tych zmagań pokazała, że warto organizować zawody w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie sportowej, jakim jest crossfit – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Zwycięzcą w rywalizacji dziewcząt została Weronika Manińska z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, na drugim stopniu podium znalazła się Wiktoria Miazek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, natomiast brązowy medal otrzymała Agnieszka Labudda z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. W rywalizacji chłopców najlepszym okazał się Dawid Górski z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, a kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio Oskar Labuda z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie oraz Karol Malotki z Powiatowego Zespołu Szkól nr 2 w Wejherowie.

Najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki zostali nagrodzeni dyplomami, medalami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi.

Głównym celem zawodów była promocja tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej. Ważnym aspektem zawodów była również idea zdrowego odżywiania połączona z degustacją wyrobów przygotowanych przez młodzież z Powiatowego Zespołu Szkól nr 3 w Wejherowie – dodaje Byczkowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24