07.12.2019 09:35 3 NW/ UM w Rumi

Ulica Dębogórska w Rumi zyska nowe oświetlenie

Źródło: UM w Rumi

W Rumi będzie znacznie bezpieczniej i zwiększy się widoczność. Stanie tam siedemnaście nowych energooszczędnych lamp ulicznych. Łączny koszt inwestycji to ponad 110 tysięcy złotych.

Trwają prace na ulicy Dębogórskiej. Tam – od ronda prezydenta Lecha Kaczyńskiego do granicy Rumi z Dębogórzem powstanie nowe oświetlenie. W ramach prac zamontowane zostaną m.in. szafki i słupy oświetleniowe oraz nowe energooszczędne oprawy LED.

Źródło: UM w Rumi

Źródło: UM w Rumi

W ramach przedsięwzięcia, w drugim etapie, na tym samym odcinku wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa. Ta ma zostać oddana do użytku do końca 2020 roku. Nowe oświetlenie wpłynie na bezpieczeństwo pieszych i kierowców, którym o wiele łatwiej będzie dostrzec potencjalne osoby zbliżające się np. do przejścia.

Źródło: UM w Rumi

Źródło: UM w Rumi

Ponadto powstają projekty techniczne zakładające oświetlenie kolejnych obiektów i ulic w Rumi. Większa widoczność ma być m.in. na placach zabaw przy ulicy Różanej, Topolowej i Sędzickiego, a także na niektórych odcinkach ulic Łąkowej, Hutniczej, Makowej i Chopina.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24