25.11.2019 10:20 0 mike/KMP Gdańsk

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić samochód

Fot. KMP Gdańsk

Nie będzie mile wspominał swojego pobytu na działkach pewien mieszkaniec Gdańska. Zostawił w kieszeni kurtki kluczyki do swojego samochodu – to wystarczyło, by stracił swój pojazd. Auto udało się odnaleźć, policjanci zatrzymali również 43-latka podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Ponieważ jest recydywistą, grozi mu 15 lat więzienia.

Kilka dni temu gdańscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży samochodu. Chociaż – w porównaniu z sytuacją sprzed kilkunastu lat – tego typu zdarzenia nie są nagminne, nadal się zdarzają. Natomiast okoliczności kradzieży były dość nietypowe. Okazało się, że samochód skradziono na terenie ogródków działkowych. Sprawca zauważył, że jeden z mężczyzn pozostawił kurtkę nieopodal altany. Niestety, w kieszeni pozostawił kluczyki do auta, co skwapliwie wykorzystał złodziej…

Sprawca wykorzystał nieuwagę właściciela i zabrał kurtkę z kluczami oraz samochód. Komunikat o kradzieży pojazdu oficer dyżurny przekazał policjantom, którzy około godziny 13:40 odnaleźli poszukiwany samochód w okolicy ul. Bażyńskiego – informują kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Stwierdzono, że auto ma uszkodzenia pokolizyjne. Na miejscu wykonano oględziny, zabezpieczono też zapisy w monitoringu. Dzięki zebranym informacjom, ustalono, że podejrzanym o dokonanie kradzieży może być 43-latek z przeszłością kryminalną. Mężczyzna został zatrzymany – usłyszał zarzuty włamania i kradzieży samochodu. Prokuratura zastosowała wobec niego sankcję w postaci dozoru policyjnego. Ponieważ działań mógł się dopuścić w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24