22.11.2019 14:00 6 mike

Łatwiejsza droga do Redy. Ulica Spacerowa w Gniewowie już służy kierowcom

Fot. TTM

Niemal milion złotych kosztował remont około kilometrowego odcinka ulicy Spacerowej w Gniewowie. Warto zaznaczyć, że nie ma ona wyłącznie charakteru lokalnego – łączy Gniewowo z Redą i na co dzień korzysta z niej wiele osób.

– *Wcześniej była tu nawierzchnia gruntowa. Obecnie została wykonana cała podbudowa nowej drogi, którą dodatkowo wzmocniono krawężnikami. Do tego zastosowano płyty YOMB, by móc lepiej rozsączać wodę – wyjaśnia Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

W celu poprawy bezpieczeństwa na nowej drodze, wybudowano trzy progi zwalniające. Zmiany doceniają mieszkańcy Gniewowa, podkreślając, że poprawił się nie tylko komfort dla kierowców. Wcześniej pieszym doskwierał kurz, którzy unosił się w pobliżu drogi gruntowej. Modernizacji doczekała się też pętla autobusowa w Gniewowie.

Pętla została poszerzona. Autobusy miejskie mają teraz większe możliwości zawracania, a przy okazji powstały miejsca postojowe – dodaje Robert Lorbiecki.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Koszt inwestycji to prawie milion złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu wejherowskiego i gminy Wejherowo. Trwają przygotowania projektowe do dalszej realizacji drogi prowadzącej do Redy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24