19.11.2019 11:45 20 mike/KPP Wejherowo

Zatrzymano kolejne osoby posiadające marihuanę

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Trzech mężczyzn w wieku 18, 24 i 31 lat zatrzymali w miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, w związku z posiadaniem przez nich marihuany. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia.

Policjanci z wejherowskiej komendy powiatowej w piątkową (15 listopada) noc wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Lęborka.

W trakcie rozmowy z mężczyzną oraz legitymowania okazało się, że miał on przy sobie marihuanę. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dzień później, w sobotę (16 listopada), mundurowi z Luzina zatrzymali 18-latka, który również posiadał marihuanę. Ten sam narkotyk miał przy sobie 24-latek, który został zatrzymany w niedzielę (17 listopada), w Wejherowie. Wszyscy mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

W Polsce, w myśl art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Samo posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do trzech lat. Jeśli sprawcy udowodni się posiadanie znacznych ilości wspomnianych substancji, wymiar kary wzrasta do 10 lat. Z kolei „wypadek mniejszej wagi”, czyli np. o znikomej szkodliwości społecznej, jest zagrożony grzywną, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Handel narkotykami jest już przestępstwem, za które można trafić na 10 lat do więzienia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24