19.11.2019 11:02 28 rp/TTM

Kontrowersyjna pikieta pod wejherowską komendą policji

Fot. Marek Trybański/TTM

W poniedziałkowe (18 listopada) południe pod wejherowską komendą policji miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Przeciwdziałania Korupcji, Niegospodarności i Obrony Praw Człowieka “Efas”.

Kontrowersyjną pikietę zorganizowano w poniedziałek pod Komendą Powiatową Policji w Wejherowie przy ulicy Dworcowej, gdzie zebrało się również kilku przedstawicieli stowarzyszenia „Efas” – organizatora całej akcji. Planowana demonstracja miała potrwać do godziny 14:00, jak zaznaczali jej organizatorzy, "w obronie polskich policjantów".

Byliśmy w Prokuratorze Rejonowej w Wejherowie, sprawy tam tak długo leżą, bo nie ma komu pracować. W dochodzeniówce w Redzie i Rumi na jednego policjanta przypada blisko 50 spraw. To nie są maszyny. Ale to też nie tylko problem ogólnopolski, w innych komendach sytuacja jest lepsza. Dzisiaj jest nasza pierwsza pikieta, przez którą mówimy stop nękaniu polskiej policji – komentowała Elżbieta Flisikowska, prezes Stowarzyszenia “Efas”.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Przedstawiciele wejherowskiej komendy policji nie odnieśli się ani do samej pikiety, ani do postulatów, które się pojawiły.

Ze względu na liczne przypadki naruszenia regulaminu portalu, możliwość dodawania komentarzy została zablokowana.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24