14.11.2019 20:25 1 NW/pomorskie.eu

Podróżujesz rowerem? Możesz mieć wpływ na rozwój nadmorskich dróg rowerowych

Źródło: pomorskie.eu

W listopadzie br. można wziąć udział w konsultacjach, w sprawie budowy międzynarodowej trasy rowerowej. Jednośladem będzie można dojechać przez Ustkę, Łebę, Władysławowo, Puck i Trójmiasto aż do granicy z Warmią i Mazurami.

Na polskim wybrzeżu powstaje trasa rowerowa EuroVelo10. Rozbudowa dróg przeznaczonych właśnie do poruszania się jednośladem to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Kilka set kilometrów nowych tras będzie dla amatorów tego sportu szansą na urozmaicenie sobie m.in. wakacyjnej podróży.

Szlak rowerowy EuroVelo 10 (R 10) to Międzynarodowy Szlak Hanzeatycki, który okrąża Morze Bałtyckie. Łącznie ma ponad 8,5 tys. km długości, natomiast w polskim pasie nadmorskim do pokonania na rowerze jest 588 km. W naszym kraju szlak zaczyna się w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie), a kończy w Gronowie (woj. warmińsko-mazurskie). Znaczna część EuroVelo 10 przebiega przez województwo pomorskie, a na trasie prowadzone są prace, które mają ułatwić poruszanie się po trasie oraz uzyskanie certyfikatu jakości trasy międzynarodowej. Chodzi m.in. o budowanie nowych dróg, wymianę nawierzchni, stawianie nowych wiat i miejsc odpoczynku dla rowerzystów oraz jednolite oznakowanie tras – czytamy na pomorskie.eu.

Przebieg szlaku rowerowego EuroVelo 10 w województwie pomorskim. Źródło: pomorskie.eu

Aby móc samemu ocenić prace, jakie zostały już wykonane oraz mieć wpływ na plany realizowane w przyszłości, można wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach. Spotkania odbywać będą się m.in. w Gdańsku i Słupsku.

Udział jest bezpłatny, jednak trzeba się wcześniej zarejestrować. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach przewidziano możliwość wyrażenia swojego zdania w internetowej ankiecie. Ponadto organizatorzy dla stu pierwszych osób, które wyrażą swoje zdanie online, przewidzieli upominki.

Harmonogram spotkań:

Województwo pomorskie:

– Gdańsk, poniedziałek 25 listopad

Hotel Gryf, ul. Jana z Kolna 22/26 (Sala Klubowa, parter)

– Słupsk, czwartek 28 listopad

Hotel Staromiejski, ul. Jedności Narodowej 4-5 (sala konferencyjna na I piętrze)

**Województwo zachodniopomorskie*:

– Koszalin, wtorek 26 listopad

Hotel Gromada, ul. Zwycięstwa 20-14 (Sala Managera, I piętro)

– Świnoujście, środa 27 listopad

Hotel Hampton by Hilton, ul. wojska Polskiego 14 (sala konferencyjna)

We wszystkich powyższych miejscach spotkania odbywają się dwa razy: w godz. 13:00-14:30 i 17:00-18:30.

Link to rejestracji: formularz zgłoszenia udziału w konsultacjach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24