13.11.2019 19:50 3 NW/pomorskie.eu

Interna gdańskiego szpitala przeszła metamorfozę

Źródło: pomorskie.eu

Oddział Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku w latach 2018-2019 poddany został modernizacji. Na odnowionym oddziale znajduje się dwanaście sal chorych, w tym jedna izolatka i jedna sala intensywnego nadzoru kardiologicznego. W sumie jest to czterdzieści łóżek gotowych na przyjęcie pacjentów.

Gdański Oddział Chorób Wewnętrznych i Hipertensiologii wzbogacił się m.in. o nowoczesne kardiomonitory, pompy infuzyjne i meble. Remont znacznie zwiększył komfort przebywających w szpitalu pacjentów, ich bezpieczeństwo oraz jakość świadczonych usług zdrowotnych.

Wymienione zostały wszystkie instalacje, zmodernizowano instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzację, a instalacja techniczna została dostosowana do elektronicznej wymiany danych – informuje Dariusz Kostrzewa, prezes spółki.

Pacjenci będą przebywać w 10 pokojach z łazienkami (trzy pokoje dwuosobowe, cztery pokoje trzyosobowe, dwa pokoje czteroosobowe i pokój jednoosobowy). Na czwartym piętrze są też 12-łóżkowa sala zwiększonego nadzoru kardiologicznego i jednoosobowa izolatka. Na oddziale znajdują się m.in.: gabinet konsultacyjny, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, punkt pielęgniarski i lekarski oraz gabinet badań echo serca – dodaje Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Źródło: pomorskie.eu

Źródło: pomorskie.eu

Z inwestycji tej skorzystają nie tylko chorzy, ale także pracownicy placówki, którzy będą leczyć w dużo lepszych i bardziej profesjonalnych warunkach.

Ten otwierany oddział to zmiana epoki. Będziemy spełniać wszelkie najnowsze standardy np. mamy bardzo nowoczesną izolatkę, na poprzednim oddziale takiego pomieszczenia praktycznie nie było – mówił dr Jacek Dozdowski, kierownik oddziału.

Źródło: pomorskie.eu

Źródło: pomorskie.eu

W uroczystym otwarciu wyremontowanego oddziału wzięła udział m.in. Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. Podczas wydarzenia Tomasz Kuplicki, wiceprezes sopockiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wręczył prezesowi Dariuszowi Kostrzewie, lekarzom Annie Małek i Rafałowi Piotrowskiemu medale 30-lecia Okręgu Pomorskiego światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, czytamy na pomorskie.eu.

Źródło: pomorskie.eu

Źródło: pomorskie.eu

Inwestycja opiewała na kwotę prawie 8 milionów złotych, z czego samorząd województwa pomorskiego przekazał ponad 7,7 miliona.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24