13.11.2019 14:03 1 rp/TTM
Ruszył 'Pociąg do Niepodległości' – kryminalna gra terenowa w Rumi
Od wczoraj (12 listopada) do końca tygodnia można wziąć udział w grze detektywistycznej osadzonej w konkretnym momencie historycznym – przejmowaniu Pomorza przez wojsko polskie w styczniu i lutym 1920 roku. Żeby zagrać, wystarczy ściągnąć darmową aplikację Action Track na swój smartfon i włączyć w nim lokalizację.
„Jest 9 lutego 1920 roku… Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Przy peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Haller.
Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej, w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego!”
Grać można zarówno pojedynczo, jak i grupowo, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę. Przede wszystkim trzeba posiadać smartfon z dostępem do internetu, ponieważ potrzebna jest nasza lokalizacja. Po pobraniu aplikacji Action Track, która jest bezpłatna, wystarczy jedynie przyjść do biblioteki i zeskanować kod.
Zadania umieszczone zostały na rumskich ulicach upamiętniających osoby zaangażowane w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przy okazji gry można poznać ciekawostki historyczne związane z miastem oraz z postaciami historycznymi.
– Planujemy więcej takich gier, jednak licencja na taką aplikację jest bardzo kosztowna. W zeszłym i w tym roku nam się udało. Nie znamy jednak możliwości budżetowych na przyszły rok, oby udało nam się działać dalej – zaznacza Kinga Lanc z działu promocji Stacji Kultura.
Gra będzie dostępna do 16 listopada w godzinach otwarcia Stacji Kultura.
Komentarze
Tr 13.11.2019 23:43:02
ci kierowcy ze wschodu co zdobyli wszystkie kat. prawa jazdy... najlepsze jest to, ze wg. papierow wszystkie jednego dnia :d
1 0 + odpowiedz